1542/722
Elisa Kock (, 19.-20. årh.)
Skønvirke vase af patineret bronze, støbt med guldsmede. Sign. A.B.E.Gj-metod. Stockholm E. Kock og stempel. 20. årh.s begyndelse. H. 15.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Moderne kunst og design - udskudt, 15. oktober 2015
Vurdering
Hammerslag
16 bud