1803/117
A. Jacobsen (, dansk maler, 19.-20. årh.)
Landskab med en sø. Sign. A. Jacobsen. Olie på lærred. 42,5×60,5.
Proveniens: ABR auktion 457, 1984, nr. 121.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer. Mærker fra blændramme. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018
Vurdering
Hammerslag