2050/​72

Et par vaseformede Louis XVI lampetter af messing, hver med én lysarm, monterede på plader af træ. Ca. 1800. H. 26. (2)

En lysarm loddet. Fremstår med alders- og brugsslitage, heruder ridser og mærker. Beslag med nyere skruer.

Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK