2050/72
Et par vaseformede Louis XVI lampetter af messing, hver med én lysarm, monterede på plader af træ. Ca. 1800. H. 26. (2)
En lysarm loddet. Fremstår med alders- og brugsslitage, heruder ridser og mærker. Beslag med nyere skruer.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag