Foto endnu ikke klar
883/​1367

Günther Förg (f. Füssen 1952, d. Freiburg 2013)

“Uden titel (Stele)”, ca. 1998. Usign. Patineret bronze. H. 21.

Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående af nuværende ejer.

Værket er registreret i Günther Förgs arkiv som Nr. WVF.98.BR.0941. Vi takker Hr. Michael Neff fra The Estate of Günther Förg for de oplysninger han venligst har stillet til rådighed om værket.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og grafik, 5. december 2018

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

17.000 DKK