2033/321
Jørgen Larsen (f. Lellinge 1851, d. København 1910)
Madolinspiller. Sign. Jørgen Larsen 1882. Skulptur af patineret bronze. Støbt og stemplet hos L. Rasmussen, København. H. 27.
Få ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag