1820/​163

Et par svenske piedestalskabe af bemalet træ. Ca. 1800. H. 86. B. 40. D. 37. (2)

Restaureret. Senere bemaling. Brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag