2014/32
Piedestalskab af mahogni, front med to skuffer og konveks låge. Empireform. 19. årh.s slutning. H. 141. B. 72. D. 51.
Brugsslitage. Enkelt afslag på hjørne. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag