1831/186
Nyrokoko dragkiste af egetræ og forgyldt træ med plade af marmor. 19. årh.s slutning. H. 123. B. 132. B. 64.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag