1441/78
Otto Eduard Pippel (f. Lodz 1878, d. München 1960)
“Ernte”. Høst. Sign. Otto Pippel. Olie på lærred. 66×96.
Krakeleringer og nogle afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 6. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag