2449/540
Magnus L. Stephensen, m.fl. (f. Holte 1903, d. Helsingør 1984)
Georg Jensen, m.fl. (d. 1935)
“Tuja”, m.m. Barsæt på træbræt med dele af rustfrit stål. Bestående af bl.a. en cocktailske, en istang, et målebæger, en citruskniv, en flaskeåbner m.m. Ståldele udført og stemplet hos Georg Jensen. Bræt: 39×22.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder lette overfladeridser og mærker.
Vurdering