2115/631
Ivan Weiss (f. 1946)
To vaser af stentøj modelleret med smal munding. Dekoreret med grå, brune og blå glasurer. Sign. monogram, hhv. 22559 og 22560. H. hhv. 17 og 18,3. Diam. hhv. 21 og 18. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud