Foto endnu ikke klar
893/217
Fransk kommode efter model af Jean-Francois Leleu (b. 1729- d. 1807), af mahogni med montering af forgyldt bronze, profileret plade af marmor. Louis XVI form, 19. årh.s anden halvdel. H. 89. B. 150. D. 62.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag