12141/​254

Engelsk standur i kasse af mahogni, bemalet skive med romer- og arabertal. 19. årh. H. 209. B. 46.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Fra Direkte

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Ure

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Dette emne er udgået