Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
“Bognemark, vinter”. Sign. Oluf Høst. Nr. 296/310. Litografi i farver. Trykt og udgivet af I. Chr Sørensen. Bladstørrelse 48,5×69,8. Uindrammet.
Misfarvning i nederste venstre hjørnes samt i venstre side øverst (se fotos).
Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019