2442/​814

Dansk snedkermester

Et par lænestole med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med mønstret stof. Udført 1940érne. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stof med pletter, smuds og defekter.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10 bud

874124 (Autobud) 10.500 DKK
1146417 10.000 DKK
874124 9.000 DKK
1146417 (Autobud) 8.500 DKK
874124 8.000 DKK
1146417 (Autobud) 3.800 DKK
1089444 3.600 DKK
1146417 (Autobud) 3.400 DKK
1075341 3.200 DKK
1146417 3.000 DKK