2442/​812

David Rosén

“Napoli”. Spisebord med stel af bøg og top af mahogni, udtræk og to tillægsplader, skråtstillede messingsprosser og messingsko. Udført hos Nordiska Kompaniet, Sverige. H. 74. L. 146/236. B. 80. (3)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre hak og finérafslag.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

949445 3.000 DKK