2010/766
Illum Wikkelsø (f. 1919, d. 1999)
Sofabord af massiv stavlimet teak med kileformede ben. Model ML 115. Udført hos Mikael Laursen. H. 47,5. L. 165. B. 67,5.
Litteratur: Mikael Laursen katalog, april 1966.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. marts 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|