1346/902
Just Andersen, m.fl. (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Vaser, lysestager og figurer af diskometal og tin bestående af fisk nr. 1818, siddende pige D63, vaser D124, D134 og 1600, lysestager 1753, 146 og 2138 samt opsats med hunde. H. 6–18. (10)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 12. november 2013
Vurdering
Hammerslag
19 bud