12108/​194

Et sæt på ti svenske skønvirke stole af mahogni. Sæde med patineret grønt læder. Ca. 1900. (10)

Brugsslitage. Ridser og mærker. En stol med manglende tværsprosse.

Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag