12108/194
Et sæt på ti svenske skønvirke stole af mahogni. Sæde med patineret grønt læder. Ca. 1900. (10)
Brugsslitage. Ridser og mærker. En stol med manglende tværsprosse.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag