2043/​250

Bestiksæt af sølv, bestående af kniv med pistolformet skaft, ske og gaffel, uindetificerbare stempler. L. 19–25 cm. I etui af læder, præget med gulddekoration. Antagelig Tyskland 18. årh.s slutning. L. etui. 27 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK
1.500 DKK