2131/​757

Dansk møbeldesign

Cirkulært udtræksbord af palisander med to tillægsplader. Udført og mærket hos Skovby Møbelfabrik. H. 72. Diam. 118. L. 218. (3)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Kategori
Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt