2131/757
Dansk møbeldesign
Cirkulært udtræksbord af palisander med to tillægsplader. Udført og mærket hos Skovby Møbelfabrik. H. 72. Diam. 118. L. 218. (3)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt