2448/​72

Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931)

Parti fra Rosenborg slot. Sign. E. Wegener. Olie på lærred monteret på malepap. 41×33.

Behov for let overfladerensning.

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK

13 bud

68887 (Autobud) 14.000 DKK
1003343 14.000 DKK
68887 (Autobud) 13.500 DKK
1003343 13.000 DKK
68887 12.500 DKK
1003343 (Autobud) 12.000 DKK
68887 12.000 DKK
1003343 (Autobud) 10.500 DKK
68887 10.000 DKK
1003343 (Autobud) 8.500 DKK
68887 8.000 DKK
1003343 7.500 DKK
1054904 7.000 DKK