12031/146
Et par rubin- og smaragdørestikker af forgyldt sterlingsølv hver prydet med facetslebet smaragd omkranset af talrige facetslebne smaragder. L. ca. 3,6 cm. (2)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag