2110/841
Dansk snedkermester
Et par lænestole med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med blomstret stof. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stof med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag