Peter Ølsted (f. København 1824, d. sst. 1887)
“Rygaard Dyrehave”. Sign. P. Ølsted. Olie på lærred monteret på lærred. 32×44.
Mindre krakeleringer, retoucheringer, folder/ujævnheder. Mindre stødmærke med afskalning. Behov for let overfladerensning og opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021