2223/7
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
Sommerdag i en landsbygade. Sign. H. A. Brendekilde 24. Olie på lærred. 37×47.
Lærred bør strammes let op.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. juni 2022
Vurdering
Hammerslag
11 bud