Nordahl Grove (f. København 1822, d. sst. 1885)
Sommerlandskab med en lille pige på en skovsti. Sign. Nordahl Grove 56. Olie på lærred. 47,5×63.
Nogle retoucheringer. Minimale krakeleringer og enkelte små afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. juni 2020
17 bud