2109/50
Københavnsk Louis XVI kommode af mahogni, front med større og mindre skuffer flankeret af kannelerede kvartsøjler med kapitæler af bronze, prydet med tandsnit og beslag af bronze. 18. årh. H. 80. B. 72. D. 48.
Restaureret. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag