2426/​114

Sara Kristoffersen (f. Nuuk/Godthåb)

Karl Kristoffersen (f. Nuuk/Godthåb)

Tre figurer af udskåret fedtsten i form af fangere. Alle signeret. H. 12–17,5. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

19 bud

837297 1.050 DKK
919417 (Autobud) 1.000 DKK
837297 950 DKK
919417 900 DKK
837297 850 DKK
927019 800 DKK
1119614 750 DKK
913093 (Autobud) 700 DKK
1119614 650 DKK
913093 600 DKK
1119614 550 DKK
913093 (Autobud) 500 DKK
1119614 500 DKK
913093 (Autobud) 460 DKK
1119614 440 DKK
913093 420 DKK
837297 400 DKK
862914 380 DKK
837297 360 DKK