12038/3
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989)
Lille skål af massivt, drejet teak. Udført og stemplet hos Kay Bojesen, Denmark, Copyright samt Finn Juhl Design. H. 5,5. B. 15 L. 14,5.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud