Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj dekoreret med blå, hornglaseret dekor på lys base. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 26. Diam. ca. 20.
Brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Flere afslag på munding, enkelte glasurafslag på side. Side med stødmærke med glasurrevne.
17 bud
1017758 | ||
849719 | ||
1017758 (Autobud) | ||
849719 | ||
1017758 (Autobud) | ||
849719 | ||
1017758 (Autobud) | ||
849719 | ||
1017758 (Autobud) | ||
849719 | ||
1017758 (Autobud) | ||
849719 | ||
1017758 (Autobud) | ||
849719 | ||
1017758 | ||
849719 | ||
1149504 |