1935/711
Ib Kofod-Larsen (f. 1921, d. 2003)
Spisebord med stel af eg og top af teak med to tillægsplader. Model nr. 403. Udført og mærket hos Slagelse Møbelværk. H. 72. L. 150/240. B. 89,5. (3)
Litteratur: Bygge og Bo, Marts 1956, hæfte 1.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Vandskjolder.
Moderne kunst og design, 27. august 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud