Alfred Broge (f. København 1870, d. Brønshøj 1955)
Aftenparti med et hestekøretøj på en markvej. Sign Alf. Broge. Olie på lærred. 36×41.
Proveniens: ARB auktion 287, 1972, nr. 147.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021