2024/​175

Fire bægre af sølv, victoriansk bæger drevet med blomster i ovaler, indvendig forgyldt, Thomas Smily, London 1866. H. 9 cm. Derudover kop med hank, indvendig forgyldt, fransk importstempel (efter 1893) H. 8 cm, samt to barokform nålepunslede bægre med pseudostempler H. 7,5–9 cm. Vægt 529 g. (4)

Mindre buler, ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK