2024/175
Fire bægre af sølv, victoriansk bæger drevet med blomster i ovaler, indvendig forgyldt, Thomas Smily, London 1866. H. 9 cm. Derudover kop med hank, indvendig forgyldt, fransk importstempel (efter 1893) H. 8 cm, samt to barokform nålepunslede bægre med pseudostempler H. 7,5–9 cm. Vægt 529 g. (4)
Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag