12116/​118

Delft bordlampe af fajance dekoreret i blåt. Sign. monogram. 19 årh. H. inkl. skærm 54.

Lille afslag ved fod på bagside af lampe. Se billede.

Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag