12116/118
Delft bordlampe af fajance dekoreret i blåt. Sign. monogram. 19 årh. H. inkl. skærm 54.
Lille afslag ved fod på bagside af lampe. Se billede.
Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021
Vurdering
Hammerslag