2149/8556
Glaskøler af rubinrødt glas med nyrokoko dekorationer i guld. Antagelig Rusland. 19. årh. L. 26,5.
Mindre alders- og brugsslitage, inkl. mindre slidt guld samt ridser, primært på indvendig og udvendig bund
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag