2049/​7021

Anefigur, udskåret patineret træ, talrige perlekæder. Bariba, Nord Nigeria. H. 31.

Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag