2049/7021
Anefigur, udskåret patineret træ, talrige perlekæder. Bariba, Nord Nigeria. H. 31.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
Tribal art, 6. december 2020