2419/89
Charles X kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende orientalerinde. Frankrig, 19. årh.s midte. H. 43. B. 31. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag