2043/​9

Kandisskrin af hvidt opaline med malet gylden dekoration, rektangulær med afskårne hjørner med montering af messing. Ca. 1900. H. 9,5 cm. L. 12 cm. B. 7,5 cm.

afslag på kant, lukker ikke tæt, bund med slitage

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

2.000 kr.

2.000 kr.