2043/9
Kandisskrin af hvidt opaline med malet gylden dekoration, rektangulær med afskårne hjørner med montering af messing. Ca. 1900. H. 9,5 cm. L. 12 cm. B. 7,5 cm.
afslag på kant, lukker ikke tæt, bund med slitage
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag