2149/8697
Russisk Gudsmoderikon “Kazanskaya”. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 18. årh. 31×26,5. B5
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Afslag på kanter. Restaureret inkl. enkelte retoucheringer.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag