2149/​8697

Russisk Gudsmoderikon “Kazanskaya”. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 18. årh. 31×26,5. B5

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Afslag på kanter. Restaureret inkl. enkelte retoucheringer.

Russisk tema, 6. december 2021

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag