2110/688
Richard Mortensen (f. København 1910, d. Kirke Hyllinge 1993)
“Völuspá”. Sign. Richard Mortensen 65, EA 7/12. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 70×50. Uindrammet.
Litteratur: Würtz Frandsen nr. 50e.
Enkelte ridser
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud