2110/​688

Richard Mortensen (f. København 1910, d. Kirke Hyllinge 1993)

“Völuspá”. Sign. Richard Mortensen 65, EA 7/12. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 70×50. Uindrammet.

Litteratur: Würtz Frandsen nr. 50e.

Enkelte ridser

Moderne kunst og design, 9. marts 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

10 bud

1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
1.000 DKK
950 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK