2437/694
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
"AT 305”. Fritstående skrivebord af eg med plade af teak. Front med tre skuffer med integrerede greb samt nøglehul af messing. Formgivet 1953. Udført og mærket hos Andr. Tuck. H. 72. L. 138. B. 76.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||