1927/1600
“Black Forest” udskåret figur i form af gemse på klippe, med indlagte øjne. Ca. 1900. H. 46 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Øre slået af men medfølger, begge horn med afslag, få naturlige revner på basen.
Varia, 4. juli 2019
Vurdering
Hammerslag