2450/47
Flisebord med 24 hollandske fliser af fajance dekoreret mangan med arkitektur, 18. årh.s slutning. Bord af bemalet træ, Louis XVI form, 20. årh. H. 76. B. 84. D. 58.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering