1947/518
Ubekendt design
Et par lænestole med sortlakeredde ben. Betrukket med sort dybthæftet skind. (2)
Brugsslitage, herunder ridser, mærker og pletter.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag