1950/326
Portugisisk vinkande af sølv, prydet med rocailler, muslinger og blomster, på fliget fodstykke. Topazio, Portugal 20. årh. Vægt 645 g. H. 30 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag