2448/​704

Svensk design

Bordlampe af messing. Greb af kirsebærtræ. Overskærm af hvidlakeret metal. Underskærm af glas. Trykknapafbryder på fod. Model 600. Udført hos Boréns, Sverige. H. 44.

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Top antageligt senere bemalet. Løs skærm. Glasskærm med reven i toppen. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?