Knud Kristensen (f. 1915, d. 1991)
“Opgående Måne. Svankjær”, “Vinter” samt byparti med spadserende personer. To sign. Knud Kristensen, én sign. K.K. 53. To olie på masonit og en olie på malepap. 19×23,5–22×28. (3)
Behov for let overfladerensning. '53 med enkelte mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 18. september 2018
34 bud