1413/1537
Burmesisk stående buddha af brunmalet og forgyldt træ. 20. årh. Buddha. 36 cm. I alt med sokkel 53 cm.
hænder mangler
Varia, 27. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
19 bud